אתגרים מאוזנים

כאשר האתגרים שלנו תואמים את הכישורים שלנו ואינם עמוסים על ידי מורכבות רבה, אנו מעורבים בעבודה בכיף קשה (Hard Fun), ממש כמו כשאנחנו משחקים במשחקים.

כיף קשההוא מונח שטבע מדען המחשבים והמתמטיקאי מ-MIT, סימור פפרט (Seymour Papert). הוא קיבל את הרעיון מכיתה א‘ (שנה ב‘), שכשלמד לקודד, התייחס לעבודה כ-“קשה ומהנה “. במילים אחרות, למידה הייתה כיפית כי היא הייתה קשה.

האם אני יכול לקבל את זה בעבודה“, אתה שואל? בהחלט!

הגעה אל האיזון

האתגרים הטובים ביותר, הם קשים ומחייבים אותך ללמוד משהו חדש, תוך כדי שימוש בחשיבה ביקורתית וחדשנית בפתרון הבעיות, על מנת להשלים אותם. הלמידה היא מניע עצום!

אל תצפו שיהיו לכם תמיד אתגרים מאוזנים. מדי פעם כולנו מרגישים לחוצים או משועממים, וזה טבעי לחלוטין. עם זאת, חשוב להעריך באופן קבוע את האתגרים שלך מול המנהל שלך כדי לא להיתקע בלחץ או בשעמום.

לחץ ושעמום זה ההפך מהכיף הקשה

אם עמוד האתגרים המאוזנים שלך נמוך, זה עשוי להיות אינדיקציה שאתה משועמם או לחוץ.

שעמום

כאשר האתגרים הניתנים קלים מדי ואינם ממנפים את כישוריך, אתה יכול ליפול לאזור הנוחות, בו אתה מונע רק על ידי האינרציה. אתה מכיר את ההרגשה. כולנו היינו שם לפחות פעם אחת! לאורך הזמן עבודתך הופכת להיות משעממת ובסופו של דבר היא תפחית את המוטיבציה שלך.

טיפ: עקוב אחר עמוד האתגרים המאוזנים ב-DASHBOARD של Beaconforce ותדבר עם המנהל שלך על כך כשהוא נמוך.

לחץ

ההפך הוא הנכון כאשר אתה מאותגר בעבודה מעבר ליכולות שלך ובמיידי תהיה מוזנק למצב של לחץ. אנשים לעיתים קרובות לא יודעים מתי הם במצב של לחץ, עד שהמצב נהיה חמור. השתמש בשאלות אלה כמדריך כדי לקבוע אם אתה לחוץ:

האם אתה חש אובדן שליטה?

האם אתה מתעצבן בקלות, לעתים קרובות על מישהו שלא אשם בכלל?

האם אתה בורח מהעבודה שלך על ידי התמקדות במשימות שונות או האצלת המשימות שלך מחדש למישהו אחר?

האם אתה חווה מחסום נפשי ולא מסוגל לראות דברים בבהירות?

טיפ: כשאר אתם מתמודדים עם יותר מדי משימות שונות, הזמינו את עמיתיכם לקבלת לתמיכה (זה שמתי האינטראקציה החברתית משתלמת!) או בקשו להאריך את תאריכי היעד כדי להפחית את האחריות, ויחד עם זאת, את הלחץ שלכם.