משוב רציף

מכירים את סקירת הביצועים השנתית? אתה ממתין כל השנה רק כדי לגלות שמשהו שעשית, 6 חודשים לפני כן, לא היה מספיק טוב. משוב לא מדויק הממנותק מהפעולה, או מהאירוע המקורי, אינו מניב עבורך ועבור החברה שלך.

משוב יעיל מתרחש ברציפות, לא אחת לשנה. משוב קבוע על הפעולות שלך מאפשר לך ללמוד להתאים את המקום ולהתקדם בכיוון הנכון. לאורך הזמן, שיחות אלה עוזרות לך לבנות מערכת יחסים שקופה ובטוחה עם המנהל והעמיתים לעבודה שלך, ותפתח את האינטליגנציה הדרושה שאתה צריך כדי להתקדם בקריירה שלך.

כאשר אתה תדע מה צריך לשנות, אתה יכול לשנות זאת, במקום. ללא הידע הזה, תמשיך לעשות את אותן הטעויות, ואולי תסכן את הקריירה שלך.

טיפ: בדוק את עמוד המשוב הרציף ב-DASHBOARD של Beaconforce. אם הוא נמוך, מצא את זמן לדבר עם המנהל שלך על מתן משוב בתדירות גבוהה יותר.

כיצד להפיק את המרב ממשוב

המשוב הוא הבונה ביותר כאשר הוא משמש לעיצוב הצמיחה האישית והמקצועית שלך. תוכל ללמוד עוד, ולשפר את איכות העבודה שלך, שתגרום לך להיות בעל ערך רב עבור הארגון שלך.

כדי להפיק את המרב מהמשוב, אמץ את ה-‘חשיבת הצמיחה‘. למדו מטעויותיך והתמקד בחידוד והגדלת כישוריך. אף אחד לא מושלם. למעשה, חיפוש אחר שלמות מעכב התקדמות ולמידה. למד לסמוך על האינסטינקטים שלך, אמץ את משוב ולמד על ידי עשייה!

שני סוגים של משוב

Reinforcement Feedback

Feedback with the specific goal of strengthening and reinforcing a specific type of behavior”.

משוב לחיזוק

משוב במטרה הספציפית לעודד ולחזק סוג מסוים של התנהגות“.

משוב בונה

משוב במטרה לשנות או להתאים סוג התנהגות מסוים“.

השתקפות עצמית: איזה סוג של משוב אתה מקבל ממנהלך או מחבריך לעבודה? איזה סוג של משוב אתה נותן לאחרים?

5 כללים למשוב מוצלח

1. התמקדו באופן הפעולה, לא באדם.

2. משוב צריך להיות שיחה, ולא מונולוג.

3. תן משוב חיזוק בפומבי כך שכולם ירוויחו מכך.

4. יחס של 1 ל-3. משוב בונה אחד לכל 3 משובים לחיזוק.

5. שיחות מראש: הזמין עובדים לקחת חלק בתכנון הפעולות העתידיות.

השתקפות עצמית: האם אתה מקבל מספיק משוב מהמנהל ומהעמיתים לעבודה שלך?

המשוב עובד בשני הכיוונים

תאמינו או לא, גם המנהלים, כמו כולנו, נלחצים, מרגישים את הלחצים מלמעלה, חוששים שלא יהיו מספיק טובים, דואגים לעמוד ביעדים שלהם ודואגים לגבי הביצועים שלהם, הם חשים לחצים גם מפני הדברים שקורים בחייהם האישיים.

פעולותיהם כלפיכם ישפיעו עליכם לפעמים לרעה. כאשר הם עושים זאת, יש לכם את הזדמנות נהדרת לבנות מערכת יחסים בוטחת ולחזק את האינטליגנציה הרגשית שלכם, על ידי מתן משוב במיידי, כיצד פעולותיהם גורמות לכם להרגיש. (החל את אותם כללים המופיעים מעלה).

כמו כן, המנהלים זקוקים לטפיחה על השכם מדי פעם. אז אל תתאפקו עם משוב חיזוק, כשהם עושים משהו שמשפיע עליכם בצורה חיובית!