PERFORMANCE

Üretken bir şekilde başarısız olun. Gelişiminizi ve potansiyelinizi artırmak için yapacağınız işte biraz çaba gösterdikten sonra yardım istemeye başlayın. Bazen bunu kendiniz de idrak edeceksiniz.

Günlük çalışma etkinliklerine bakmaya ne dersiniz? Flow diyagramında hangi noktada düşüşe geçiyor? Çoğunlukla “başarılabilir zorluklar” kategorisinde mi düşüş yaşanıyor?

Eğer cevap evet ise o halde performans alanında olabilirsiniz. Bu alan görevlerinizi başarıyla yürüttüğünüzü ve hatta onları bir alışkanlık haline getirdiğinizi işaret ediyor. Bu alanda belli bir süre olmanız harika bir şey. Görevleriniz üzerindeki uzmanlığınızın sağlamlaşmasına izin verdiğinizde kendinize yeniden meydan okumaya başlamak isteyebilirsiniz. Sizi konfor alanınızın dışına iten ve direnç noktanızı iten faaliyetler bunu yapmanın anahtarıdır. En iyi öğrenme, gerçekten bunun için çalışmamız gerektiğinde gerçekleşir. Gelişmek için gelişmenin itici gücü olarak stresi kullanmanız gerekir. Doğru miktarda stres gelişim için güçlü bir teşvik görevi görür.